(Secțiune în curs de editare, actualizare continuă)

Pentru îndeplinirea scopului și realizarea obiectivelor proiectului „Managementul Integrat al Podișului Nord Dobrogean”, s-au mobilizat 75 de specialiști, din care 55 sunt membri ai Asociației pentru Dezvoltare Durabilă DAKIA (10 experți cheie, 31 experți principali, 10 experți secundari, 1 manager proiect, 2 manageri tehnici, 1 expert financiar) și 20 sunt membri ai Societății ”Progresul Silvic”, (1 expert cheie, 5 experți principali, 4 experți secundari și 9 tehnicieni protecția mediului).

Pasiuni, educație, profesie, referințe. Ei sunt implicați în coordonarea, realizarea cercetărilor în teren, analiza și interpretarea datelor pentru găsirea celor mai bune metode de conservare a biodiversității și de dezvoltare durabilă a comunităților locale. Împreună cu oamenii, pentru biodiversitate.

Atena-Adriana Groza – Expert cheie conservarea biodiversității

Florentina Manea – Manager proiect

Marius Groza – Manager tehnic

Dr. Iovu-Adrian Biriș – Expert cheie habitate forestiere

Călin-Bogdan Cengher – Expert cheie GIS

Dr. Dan Cogălniceanu – Expert cheie herpetologie

Dr. Cerasella Crăciun – Expert cheie peisaj şi urbanism

Dr. Mariana Drugă – Expert cheie ornitologie

Dr. Iuliana-Florentina Gheorghe – Expert cheie botanică

Dr. Teodor Maruşca – Expert cheie habitate neforestiere

Dr. Cosmin-Ovidiu Manci – Expert cheie nevertebrate

Dr. Marcel Mărunţiu – Expert cheie geologie

Dr. Dumitru Murariu – Expert cheie mamifere

Echipa extinsă a proiectului

Management, comunicare, financiar, IT
Florentina Manea – Manager proiect (MP)

Marius Groza – Manager tehnic (MT)

George-Eusebio Tudor  – Expert programare (EP1)

Tiberiu Cazacioc – Expert comunicare și relații publice (ECRP)

Florentina Manea – Manager proiect (MP)

Marius Groza – Manager tehnic (MT)

George-Eusebio Tudor – Expert programare (EP1)

Tiberiu Cazacioc – Expert comunicare și relații publice (ECRP)

Atena-Adriana Groza – Expert cheie conservarea biodiversității

Dr. Carmen Damian – Expert principal conservarea biodiversității

Dr. Dan Cogălniceanu – Expert cheie herpetologie (ECH)

Florina Stănescu – Expert principal herpetologie (EPH1)

Rodica Plăiașu – Expert principal herpetologie (EPH2)

Alexandra Telea – Expert secundar herpetologie (ESH)

Dr. Iovu Adrian Biriș – Expert cheie habitate forestiere (ECHF)

Dr. Iuliana Florentina Gheorghe – Expert cheie botanică (ECB)

Dr. Teodor Maruşca – Expert cheie habitate neforestiere (ECHNF)

Iuliana Căliman – Expert secundar botanică, habitate forestiere (ESBHF1)

Adrian Oprea – Expert principal habitate și botanică (EPHB1)

Ioana Simion – Expert principal habitate și botanică (EPHB2)

Marcel N. Țîbîrnac – Expert principal habitate și botanică (EPHB3)

Daniel-Ioan Maftei – Expert principal habitate și botanică (EPHB4)

Daniyar Memedemin – Expert principal habitate și botanică (EPHB6)

Dr. Dumitru Murariu – Expert cheie mamifere (ECM)

Mariana Cuzic – Expert principal mamifere (EPM1)

Dragoș-Ștefan Măntoiu – Expert principal mamifere (EPM2)

Cătălin-Răzvan Stanciu – Expert principal mamifere (EPM3)

Dr. Marcel Mărunțiu – Expert cheie geologie (ECG)

Marian Mușat – Expert principal pedologie (EPP1)

Leonard Ilie – Expert principal pedologie (EPP2)

Marcela Chiru – Expert secundar pedologie (ESP)

Dr. Cosmin Ovidiu Manci – Expert cheie nevertebrate

Cristina Preda: expert principal nevertebrate

Emanuel-Ștefan Baltag – Expert principal ornitologie (EPO1)

Viorel Cuzic – Expert principal ornitologie (EPO3)

Laurențiu Petrencu – Expert principal ornitologie (EPO5)

Vitalie Ajder – Expert principal ornitologie (EPO6)

Paul Țibu – Expert principal ornitologie (EPO7)

Ionuț-Florin Stavarache – Expert secundar ornitologie (ESO1)

Dr. Cerasella Crăciun – Expert cheie peisaj şi urbanism (ECPU)

Andreea Acasandre – Expert principal sociologie (EPS1), Expert principal peisaj, urbanism (EPPU)

Paul-Lucian Cengher – Expert principal sociologie (EPS2)

Marius Negrescu – Expert principal sociologie (EPS3)

Raluca Duică – Expert principal peisaj şi urbanism, secundar sociologie (EPPUSS3)

Reinhold Lehel Stadler – Expert principal peisaj, urbanism (EPPU3)

Irina-Anamaria Cioangher – Expert principal peisaj şi urbanism, secundar sociologie (EPPUSS1)

Laura-Elena Tucan – Expert principal peisaj şi urbanism, secundar sociologie (EPPUSS2)

Luiza-Georgiana Julea – Expert secundar peisaj, urbanism şi sociologie (ESPUS2)

Adrian-Nicolae Cioangher – Expert principal peisaj și urbanism, secundar sociologie (EPPUSS4)

Nicolae Negrea – Expert secundar peisaj şi urbanism (ESPU1)

Marian-Constantin Olteanu – Expert secundar peisaj şi urbanism (ESPU2)

Andrada Eftime – Expert secundar peisaj şi urbanism, sociologie (ESPUS1)